07/03/2015 05:20:42


- POPULARNE TEMATY !! :
- WYSYPISKO DZIALA ? !!!
- ZIELEN W PYSKOWICACH
- WYZWANIA DLA WLADZY
- POWINNA WIEDZIEC ......Rynek naszego miasta :


Jak budowano Netto :

Inwestycje z lotu ptaka

Jak budowano LIDL :Nawigacja
· KONTAKT Z NAMI
· FORUM

· PZW PYSKOWICE

· [ PO POLKONIE ]
· [ DNI PYSKOWIC 2010 ]
· [ DNI PYSKOWIC 2009 ]
· [ W ROWIE ]
· [ KONIEC SKANSENU ? ]
· [ REMONT DLA ? ]
· [ OSTATNI TAXIarz ]
· [ SPALONY W KAMIEŃCU ]
· [ KAMIEŃ STOI ]
· [ OBWODNICA ]
· [ NOWY RYNEK ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 08 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 09 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 10 ]
· [ PYSKOWICKI LASEK ]
· [ ASFALTOWANIE RYNKU ]
· [ CHOPINA CZY SZOPENA ]
· [ KONKURSY FOTO ]
Ostatnie artykuły
· POŻAR W TOSZKU
· MISTRZOSTWA POLICJI ...
· POSKA DLA WSZYSTKICH
· GLIWICKIE DRUŻYNY W...
· WYWIAD Z KOMENDANTEM
BURZE TERAZ W POLSCE
Mapa burzowa Polski

Pyskowice - obiektywem Andrzeja.

+1
+17°
+
Pyskowice
Pitek, 18
Sobota   +21° +
Niedziela   +26° +13°
Poniedziaek   +25° +14°
Wtorek   +22° +10°
roda   +21° +13°
Czwartek   +24° +13°


WYPADEK DK88
PYSKOWICE 04.03.2015 ŚMIERTELNY WYPADEK na DK88

Kolejny w ostatnim czasie śmiertelny wypadek miał miejsce na DK88, na wysokości fabryki Opla w Gliwicach. Około godziny 20 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów. Kierujący samochodem osobowym jadący od strony dzielnicy Brzezinka, z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym. Kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu a jego pojazd się zapalił. Ciężarówka natomiast zjechała z drogi i zatrzymała się w przydrożnych krzakach. W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód osobowy, który zahaczył o jeden z pozostałych pojazdów ale nie został znacznie uszkodzony.Szczegóły wypadku będą znane po wydaniu oficjalnego komunikatu przez Gliwicką Policję. / Informacja i zdjęcia : Przemek Gołąbek

CZY TO BOBRY ?
PYSKOWICE 02.03.2015 BOBRY NA JEZIORZE DZIERŻNO ?

Prezentujemy poniżej zdjęcia nadesłane przez naszego czytelnika, zadając pytanie : Czy to bobry na jeziorze Dzierżno Duże ? / Informacja i zdjęcia : Krzysiek.

- TU JAK KLIKNIECIE MOŻNA ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ ...

WYPADEK W ZACHARZOWICACH
PYSKOWICE 01.03.2015 WYPADEK W ZACHARZOWICACH.

Jedna osoba zginęła a druga została ciężko ranna w wypadku do jakiego doszło dnia dzisiejszego w miejscowości Zacharzowice. Kierujący samochodem osobowym marki Audi, jadąc od strony Wielowsi, na łuku drogi tuż przed skrzyżowaniem ulic DW901 i Wiejskiej, prawdopodobnie nie zwolnił wchodząc w zakręt i wpadł w poślizg. Pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu, przeleciał przez skrzyżowanie, po czym uderzył dachem w pobliskie drzewo.Auto zostało zmiażdżone a podróżujący nim ludzie poważnie ranni. Po dojeździe służb na miejsce kierowca oraz pasażerka zostali ewakuowani. Kierowca w ciężkim stanie został zabrany przez ambulans WPR do szpitala a po kobietę podróżującą razem z nim przyleciało LPR. Po wniesieniu poszkodowanej i rozpoczęciu procedury startu zatrzymały się jej czynności życiowe, przez co start śmigłowca musiał zostać przerwany. Ratownicy i strażacy natychmiast przystąpili do reanimacji niestety po chwili zmuszeni byli przerwać czynności. Kobieta zmarła. Po odlocie śmigłowca bez poszkodowanej na pokładzie ruch na skrzyżowaniu został przywrócony. Droga była zablokowana przez około dwie godziny.Info i zdjęcia: Przemek Gołąbek (Zespół : wPyskowicach.pl)

ŚMIERDZĄCA SPRAWA
PYSKOWICE 27.02.2015 DALEJ JEŻDŻĄ - TAKA SYTUACJA.

To co spływa z góry na dół do nas, na ziemie, wsiąka w nią - przesłane przez czytelnika.

PYSKOWICE 16.02.2015 ŚMIERDZĄCA SPRAWA W PYSKOWICACH

Temat pojawił się w zasadzie sam, choć nowy może być tylko dla gliwiczan, bo pyskowiczan dotyczy przecież nieustannie. Był chociażby elementem walki wyborczej w ostatnich wyborach samorządowych. Chodzi o wysypisko śmieci, co do którego mieszkańcy miasta mają pewne podejrzenia, związane z niezidentyfikowanymi ciężarówkami przyjeżdżającymi z odległych zakątków kraju.Zdjęcie fragmentu tablicy ogłoszeniowej - "Plakat" nie pozostawia wątpliwości co myślą Pyskowiczanie.

Nie uspokaja również fakt, że wysypisko płonęło już kilka razy, co przecież nie jest typowe dla wysypisk odpadów komunalnych. - No dobrze, ktoś zapyta, ale jakie ma to znaczenie dla Gliwic? Ogromne! Otóż kwatery wysypiska znajdują się niespełna 2 km od głównego zbiornika zaopatrującego w wodę Gliwice. Chodzi o Główny Zbiornik Wód Podziemnych 330, zwany zresztą Zbiornikiem Gliwice. Wysypisko znajduje się bez dwóch zdań w środku wyznaczonego obszaru ochronnego, który z jakichś tak naprawdę znanych tylko wtajemniczonym przyczyn, nie został do dziś ustanowiony, choć procedury ciągną się już ponad 3 lata.

Zanim zająłem się sprawą, w sposób przyjęty za standard działania Info-Postera zapoznałem się najpierw z odpowiednimi przepisami, potem sięgnąłem do hydrologii, wgłębiając się w zasady wyznaczania stref ochronnych - bezpośredniej i pośredniej itp. Zająłem się również ustaleniem kim są członkowie rady nadzorczej spółki, kontrolującej wysypisko, a także ustaleniem czy ktoś w jakikolwiek sposób monitoruje to kto i co przywozi na pyskowickie wysypisko. Zapewniam, że to co ustaliłem raczej nie skłania do pozostania z założonymi rękami. Podkreślę raz jeszcze - pyskowickie wysypisko śmieci okazuje się problemem bardziej gliwickim niż mogłoby się nam wydawać. Nie dziwią zatem kroki, które póki co bez rezultatu, zostały podjęte np. przez gliwickich ekologów. O sprawie, choć pod nieco innym kątem, pisały nie tak dawno Nowiny Gliwickie. Odsyłam do tekstu: - KLIKNIJ I PRZECZYTAJ !

Info-Poster już wkrótce poda inne istotne dla sprawy fakty. Pewne jest jedno - to dotyczy nas wszystkich. Póki co, zwracam się z apelem do osób dysponujących zdjęciami samochodów przyjeżdżających na wysypisko, posiadających inne istotne inforamcje z prośbą o kontakt w tej sprwie pod adresem redakcja@info-poster.eu Dotyczy to przede wszystkim pyskowiczan. Dyskrecja zapewniona. Wasze wysypisko, to nasz wspólny problem. Informacja : Dariusz Jezierski Tekst źródłowy : Info-Poster.

Ze swojej strony zapraszamy na nasze forum do tematu : ŚMIERDZĄCA SPRAWA - KLIKNIJ. - cały czas trwa dyskusja i wymiana informacji bez której jesteśmy bezsilni. Temat pokazuje co dzieje się i jak widzą to mieszkańcy Pyskowic i nie tylko.

KOLEJNY WYPADEK
PYSKOWICE 13.02.2015 - WYPADEK NA WOJSKA PL. i SZPITALNA

Dziś ok. godz. 16.00 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic, Wojska Polskiego i Szpitalnej. W zdarzeniu brały udział pojazdy : Fiat Seicento, Fiat Punto. Bliższe okoliczności nie są nam jeszcze znane.WYPADEK 71
PYSKOWICE 11.02.2015 - WYPADEK AUTOBUSU LINII NR 71

Wypadek autobusu oraz samochodu ciężarowego miał miejsce dzisiejszego przedpołudnia na skrzyżowaniu ulic Strzelców Bytomskich i Czołgowej w Gliwicach. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, poruszając się ulicą Czołgową od strony ulicy Toszeckiej, nie zastosował się do znaku "stop" i wymusił pierwszeństwo na jadącym ulicą Strzelców Bytomskich od strony dzielnicy Łabędy autobusie marki Solaris obsługującym linię nr71. W następstwie takiego zachowania doszło do zderzenia się pojazdów. Autobus uderzył w bok naczepy ciężarówki i obrócił się o 90°. Biorąca udział w zdarzeniu Scania zatrzymała się dopiero kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem. W wyniku wypadku rannych zostało 7 osób.

Najciężej poszkodowaną osobą jest mieszkanka Pyskowic, która doznała złamania kości podudzia oraz prawdopodobnie uszkodzenia miednicy. Na miejscu błyskawicznie zjawiły się 4 zastępy (i 2 samochody operacyjne) PSP z Gliwic i Łabęd oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja. Na czas działań ratowniczych ruch na skrzyżowaniu był niemalże całkowicie zablokowany a policja kierowała podróżujących objazdami. Po zakończeniu czynności Policji zniszczony autobus został podpięty do ciężkiego holownika należącego do PKM Gliwice oraz odholowany z miejsca wypadku.- WIĘCEJ FOTO : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !Info i Foto : Przemek Gołąbek / wPyskowicach.pl.

WYPADEK CZERWIONKA
PYSKOWICE 09.02.2015 - WYPADEK W CZERWIONCE

Dziś około 13.30 w Czerwionce doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na zaśniezonej drodze jadący od strony Dzierżna samochód ciężarowy wypadł na łuku drogi i uderzył w drzewo. Niestety na miejscu śmierć poniósł 58-letni kierowca, którego ze zmiażdżonej kabiny musieli wyciągać strażacy. Na miejscu pracowały 4 zastępy strażaków w tym jeden zastęp z Pyskowic, zastęp OSP Wielowieś, który zabezpieczał rejon Pyskowic w czasie działań naszych zastępów w Poniszowicach oraz dwa zastępy z Łabęd. Na czas działań droga była zablokowana, dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia ustala Policja oraz prokurator.

Info i Foto : Przemek Gołąbek i Zygmunt Andrusiak / wPyskowicach.pl.

- WARTE NASZEJ UWAGI !

- Link klik i zobacz liste:
- JEDEN % PODATKU 2015Szukaj:

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

06/03/2015 23:00:29


06/03/2015 16:46:53
Obowiązuje rejonizacja, ale można złożyć wniosek o przyjęcie dziecka z poza obwodu do wybranej ze szkół. Poczytajcie regulaminy przyjęcia do szkół z strony www i wszystkiego się dowiecie.


06/03/2015 07:26:31
Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z obwodnicą zainstalowano dodatkowe kamerki


05/03/2015 22:40:40
A nie ma "rejonizacji" ?


05/03/2015 21:41:39
To może warto dzieci zapytać. Ja z czwórki nigdy zadowolony nie byłem.


05/03/2015 21:36:48
Szkoły w Pyskowicach ogólnie są dobre, czy to SP4, czy SP5 czy też "Szóstka". Ja mam w SP6 dwoje dzieci - w I i V klasie. Jest ok, nauczyciele fajni, jedzenie dobre, dużo się dzieje..


05/03/2015 21:34:04
Zajrzyj na forum, jeśli nie ma tematu załóż. Tu nie dyskutujemy, a wrzucamy krótkie infa. Pozdro.


05/03/2015 21:13:02
Szkoła nr 6. Czy ktoś ma tam dziecko? Co o niej sądzicie? Teraz właśnie jest pora podejmowania decyzji którą szkolę wybrać dla swojej pociechy.


05/03/2015 18:16:59


04/03/2015 17:16:11
maw79 W Gliwicach w delegaturze można zrobić wszystko na miejscu wraz ze zdjęciami i opłatą.


04/03/2015 06:45:47
romario dzięki


03/03/2015 22:01:12
W Pyskowicach nie. Gliwice, Bytom... Sprawdź poniższy link Smile


03/03/2015 21:59:15


03/03/2015 20:54:09
Można w Pyskowicach wyrobić paszport czy tylko Gliwice.


03/03/2015 08:24:04
mieszkanie do wynajęcia. Pyskowice wojska pol. 38m2 Po remoncie ,kuchnia umeblowana tel 538 006. 202


03/03/2015 07:08:51
Na ulicach głównych Armii Krajowej, potem jadać dalej (901) zero przyczepności. Angry LÓD !!! Za co miasto płaci? chyba nie za odśnieżanie Shock


01/03/2015 17:13:15
http://kontakt24.t
vn24.pl/sg/samocho
d-wjechal-w-drzewo
-jedna-osoba-nie-z
yje,159529.html


01/03/2015 14:04:34
Wypadek na skrzyżowaniu do Zacharzowic na trasie do Wielowsi. Droga w tym miejscu zablokowana. Jest policja, dwie straże i helikopter ratowniczy.


01/03/2015 13:18:17
Dzisiaj Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych https://www.youtu.
..0eflUVaBW8
https://www.youtu.
..diwAiHwlWY


27/02/2015 13:20:19
Policja się tym interesuje. Jakoś tydzień temu patrol "drogówki" rozdawał odblaski i pouczał nieoznakowanych pieszych w okolicach skrzyżowania DK94 i Pow. Śląskich Oczko

Wygenerowano w sekund: 0.16 12,621,867 Unikalnych wizyt