26/01/2015 01:17:19


- WYSYPISKO DZIALA ? !!!
- WYZWANIA DLA WLADZY
- POWINNA WIEDZIEC ......Rynek naszego miasta :


Jak budowano Netto :

Inwestycje z lotu ptaka

Jak budowano LIDL :Nawigacja
· KONTAKT Z NAMI
· FORUM

· PZW PYSKOWICE

· [ PO POLKONIE ]
· [ DNI PYSKOWIC 2010 ]
· [ DNI PYSKOWIC 2009 ]
· [ W ROWIE ]
· [ KONIEC SKANSENU ? ]
· [ REMONT DLA ? ]
· [ OSTATNI TAXIarz ]
· [ SPALONY W KAMIEŃCU ]
· [ KAMIEŃ STOI ]
· [ OBWODNICA ]
· [ NOWY RYNEK ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 08 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 09 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 10 ]
· [ PYSKOWICKI LASEK ]
· [ ASFALTOWANIE RYNKU ]
· [ CHOPINA CZY SZOPENA ]
· [ KONKURSY FOTO ]
Ostatnie artykuły
· POŻAR W TOSZKU
· MISTRZOSTWA POLICJI ...
· POSKA DLA WSZYSTKICH
· GLIWICKIE DRUŻYNY W...
· WYWIAD Z KOMENDANTEM
BURZE TERAZ W POLSCE
Mapa burzowa Polski

Pyskowice - obiektywem Andrzeja.

+1
+17°
+
Pyskowice
Pitek, 18
Sobota   +21° +
Niedziela   +26° +13°
Poniedziaek   +25° +14°
Wtorek   +22° +10°
roda   +21° +13°
Czwartek   +24° +13°


DROGA DO ROSSMANN


DŁUGIE ULICE
PYSKOWICE 19.01.2015 - KONTROLE NA DŁUGICH ULICACH.

Wojska Polskiego, Strzelców Bytomskich, to ulice po których wieczorami można często zobaczyć "kierowców" bez wyobraźni. Wielu ludzi pisało o tym na portalu i forum. Takie kontrole/pokazanie się przez Policję jak na zdjęciu to konieczność by człowiek za kółkiem czy na motorze zastanowił się (za nim rozpędzi się do 100km/h) czy nie czeka na niego ktoś, kto pouczy, a w skrajnych przypadkach wlepi mandat.

JAK MYŚLISZ ?
PYSKOWICE 15.01.2015 - #SKRZYŻOWANIE #ŚWIATŁA #IIIII ?

Dziś trochę zagadkowo. Jeden z wjazdów do Pyskowic od strony Gliwic. Skrzyżowanie, światła, świadomość kierowcy - przejedzie czy nie przejedzie na czerwonym ?

CZEREMCHY
PYSKOWICE 12.01.2015 - #ZAMAWIAJĄCY GMINA PYSKOWICE.

Odcinek ten jest remontowany niemal co roku i za każdym razem z takim samym skutkiem. Modernizacja ul. Czeremchy (od Sikorskiego do ul. Czereśniowej) - utwardzenie metodą ułożenia frezu asfaltowego. Info i foto : Fred. - KLIKNIJ TU I ZOBACZ WIĘCEJ INFO I ZDJĘĆ !

WYBUCH
PYSKOWICE 08.01.2015 #WYBUCH, #PIECA, #DRZYMAŁY.

Dzisiejszego wieczoru doszło do wybuchu w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Drzymały. Na miejscu zjawił się pluton gaśniczy (GBA, GCBA, SCD) z JRG Pyskowice oraz dwa wozy (GBA, SRt) z JRG Gliwice-Łabędy jako wsparcie. Równo ze strażakami na miejsce dojechało także Pogotowie Ratunkowe a w chwilę później Pogotowie Gazowe i Energetyczne. Jak podał nam komisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy KMP w Gliwicach, w wyniku wybuchu ranna oraz poparzona została 65-letnia kobieta będąca w mieszkaniu. Została ona zabrana przez pogotowie Ratunkowe do szpitala w stanie niezagrażającym jej życiu. Oprócz niej w mieszkaniu znajdowała się także dwójka dzieci, którym na szczęście nic się nie stało i zostały przekazane matce. Z kolei brygadier Dariusz Mrówka, rzecznik KM PSP w Gliwicach, dodał, że wybuchł piec kaflowy z instalacją wodną i to właśnie ta instalacja spowodowała poparzenia u rannej kobiety. Poinformował także, że pozostali lokatorzy budynku opuścili go sami. Straż Pożarna nie stwierdziła znaczących zniszczeń budynku. Prawdopodobnie mieszkańcy pozostałych lokali będą mogli jeszcze dzisiaj wrócić do swoich mieszkań, jednakże o tym zadecyduje pracownik nadzoru budowlanego.Dodajmy, że miejsce zdarzenia zabezpieczała także Pyskowicka Straż Miejska oraz Policja. Ulica Drzymały była zablokowana na czas prowadzonej akcji ratunkowej.Info i zdjęcia: Przemek Gołąbek (Redakcja wPyskowicach.pl)

ZIELEŃ W MIEŚCIE
PYSKOWICE 04.01.2015 #OGŁAWIANIE, #WYCINANIE, #U NAS.

/Artykuł Naszego Czytelnika/ Od kilku lat mieszkam w Pyskowicach choć oficjalnie jestem zameldowany w innym mieście. Przez ten czas odnoszę wrażenie, że miasto, a raczej urzędnicy miejscy nie bardzo dbają o zieleń. Trochę siedzę w tym temacie i amatorsko, ale także zawodowo więc myślę, że wiem co mówię. Jakiś czas temu (2010 lub 2011?) dokonano dosłownie rzezi drzew, a mówiąc fachowo: ogławiono ich korony (w niemal całym mieście!). Nie patrzono co to za gatunek, jakie ma wymagania, czym to grozi. Widać robili to "specjaliści" od wszystkiego. Z tego co mówiła mi żona pisano o tym na łamach witryny wpyskowicach.pl. Od tego pamiętnego czasu drzewa w mieście są tak "pielęgnowane" na potęgę, z tego co obserwuję rok w rok. Takie postępowanie jest prócz niewątpliwego okaleczania drzew także złamaniem przepisu prawnego (art. 82 ust 1a ustawy o ochronie przyrody).Ogłowione - plac Szopena Paderewskiego.

Generalnie nie jestem osobą czepialską jednak jak Panowie z MZBM Pyskowice przyjechali pod moje okno zwyżką i zaczęli ogławiać kolejne drzewo to zszedłem na dół i nawiązałem rozmowę. Również z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, która bardzo szybka (o dziwo!) pojawiła się na miejscu bo pewnie zauważono, że jakiś koleś dyskutuje z Panami "od drzew". Niestety nie zostałem zrozumiany więc poszedłem wprost do Naczelnika wydziału UM odpowiedzialnego za zieleń. Sam jestem urzędnikiem ale o takim traktowaniu czytałem dotąd w gazetach. Pan Naczelnik totalnie nie znał przepisów i zasłaniał się jakimiś zapisami, które tak naprawdę nigdy nie obowiązywały m.in. że koronę drzewa można redukować o 30% (przypomnę, że korona była redukowana co najmniej 90% - typowe gołowienie). Nic nie dały tłumaczenia, baa zostałem nawet postraszony radnymi. Jak dla mnie kuriozum. Argumentacja podana przez tego Pana jest dla mnie nie zbyt trafna (telefony ludzi, że mają grzyba w domu bo drzewa cień dają). Sam mieszkam w starym budownictwie (ul. Strzelców Bytomskich) i wiem, że zagrzybione ściany biorą się z niedogrzania mieszkania i faktu występowania tzw. mostków termicznych - bloki nie są niestety ocieplone. Paradoksalnie problem z grzybem dotyczy właśnie tych drzew, bo takie ich przycinanie (niejednokrotnie w okresie wegetacji!) prowadzi do infekcji grzybowych, następnie zgnilizn. To tylko krok do tego aby z drzew leciały konary, nie wspomnę o kondycji całych okazów (proszę przejść się ulicą Wojska Polskiego i zobaczyć, że kilka robinii już jest martwych). Sprawę zgłosiłem do Starostwa Powiatowego w Gliwicach, gdzie chyba troszkę pouczono pyskowickich urzędników.Pniak topola październik.

Problem moim zdaniem jest dużo szerszy. Widzę to także po tym ile i jakie drzew się wycina. Do tego w sprawie decyzji dotyczących zasadności usunięcia drzew autorytetami są ludzie kompletnie nie znający się na dendrologii czy fizjologii roślin. ale także aspektach bezpieczeństwa drzew. Niedawno (27 grudnia) padły koło Gimnazjum nr 1 kolejne drzewa. Część z nich (te wrastające w ogrodzenie) rzeczywiście wymagały usunięcia (m.in. brzozy) Nie rozumiem jednak po co ścięto topole włoskie (takie strzeliste). Przed ich wycinką rozmawiałem na ten temat z Panią Dyrektor. Niestety nie uzyskałem zrozumienia, a wręcz odwrotnie poczułem wrogość i niechęć. Prawdopodobnie dlatego, że gdy ścięto pierwszą topolę (lipiec) dość stanowczo zainterweniowałem ponieważ na jednej z tych, które dotrwały do grudnia było gniazdo zajęte przez pustułki (gatunek ptaka drapieżnego z rodziny sokołowatych). Drzewa ścięto (powód usłyszany od dyrekcji szkoły - za wysokie, mogą zabić), można jednak zauważyć teraz tzw. pniaki. Drzewa są zupełnie zdrowe, brak jest zgnilizn albo innych przesłanek, które mogłyby świadczyć o obniżonej odporności fitosanitarnej drzew. Zastanawia mnie jedno: w Pyskowicach jest kilka budowli, które są nawet wyższe od ściętych topól m.in. wieża telekomunikacyjna przy poczcie, komin ciepłowni. Pomyślałem tokiem rozumowania przyjętym dla tych drzew: one też mogą zabić!

To jeszcze nie wszystko! Pozostaje fakt nasadzeń zastępczych po wyciętych drzewach. Często słyszy się o tym, że drzewa się sadzi i ile to kosztuje. To fakt. Proszę jednak zauważyć, że w ostatnim czasie (nie inaczej bo w okolicach wyborów) posadzono drzewa (m.in. ul. Strzelców Bytomskich, Szpitalna), których wartość przyrodnicza jest znikoma. Są to formy pienne klonów, robinii lub innych gatunków. Z tego co zaobserwowałem są to odmiany kuliste i zwisające, które nigdy nie osiągną nawet 4 metrów. Zaleta jest jedna: będzie mniej liści do sprzątania i uzyska się wygląd "wersalski". Pytanie jest jednak takie: czy w mieście w którym bieda aż piszczy, a większość tzw. familoków opalana jest węglem (żeby tylko, sam znam takich którzy palą śmieciami!) należy tak degradować zieleń? Moim zdaniem nie i nie jest to tylko zdanie moje ale wszystkich znajomych, których mam w tym mieście.

Chciałem rozpocząć debatę z urzędnikami, niestety poległem. Kierować za każdym razem sprawę do jednostek nadrzędnych a nawet Policji (dot. wycinki drzew z zasiedlonymi gniazdami ptaków) nie mam ochoty a i skuteczność jest mierna. Moim zdaniem potrzebna jest debata publiczna, taka jakiej próba odbyła się przy okazji skate parku. Pojedynczy obywatel póki co jest zbyt ogólnikowo traktowany (delikatnie mówiąc).

Pozdrawiam i życzę owocnej refleksji nad zadanym tematem zwłaszcza dla osób, które odpowiedzialne są za opisany stan. - Zapraszamy na Forum TEMAT ZAŁOŻONY TU ! KLIK !

ZAMKNIĘTE PRZYCH.
PYSKOWICE 02.01.2015 #NIECZYNNE, #PRZYCHODNIE, #U NAS.

W związku z brakiem porozumienia i podpisania umowy z NFZ przychodnia będzie nieczynna od dnia 1 stycznia do odwołania.?- tak w skrócie brzmi komunikat, który dzisiaj zamyka drzwi wszystkich pyskowickich przychodni. Jedyną pomoc można uzyskać w Izbie Przyjęć pyskowickiego Szpitala.Przejeżdżając między pyskowickimi przychodniami pod każdą spotykałem pacjentów, którzy w różnym stanie próbowali uzyskać pomoc. Niestety, wszystkie drzwi są szczelnie zamknięte. W telefonicznej rozmowie przedstawiciele Szpitala w Pyskowicach potwierdzili, że cały czas na Izbie Przyjęć przyjmowani są pacjenci niezależnie do której przychodni należą. Władze szpitala starają się ściągnąć do pracy dodatkowych lekarzy. Jednak taka procedura trwa, bo jak mówi przedstawiciel szpitala nie wszyscy lekarze mają jeszcze umowy na ten rok, więc operacja trwa, ale jak zapewniła- nikt z pacjentów nie zostanie odprawiony ?z kwitkiem?. Jednocześnie jednak szpital poinformował, że w kolejce cały czas czeka co najmniej kilkunastu pacjentów.Warto zaznaczyć, że w chwili obecnej jedna Izba Przyjęć musi zapewnić opiekę około 20tyś. Mieszkańców Pyskowic i okolic. Przypominam, że każdy pacjent ma prawo bezpłatnie zarejestrować się do innego lekarza w dowolnej przychodni. Takiej zmiany każdy może dokonać 3 razy. Jednak dla mieszkańców, którzy nie mają samochodu nie wiele to zmienia, bo najbliższe czynne przychodnie są w Gliwicach i jak możemy się domyślać- również są pełne pacjentów. Ale może, gdyby pyskowiccy pacjenci postąpili wobec swoich lekarzy tak jak oni wobec nas, dałoby im to do myślenia i w Nowy Rok 2016 nie musielibyśmy martwić się o swoje zdrowie.- Informacja i zdjęcie : Zygmunt Andrusiak (Redakcja wPyskowicach.pl)

- WARTE NASZEJ UWAGI !

- JEDEN % PODATKU 2015
Ostatnio komentowane
DROGA DO ROSSMANN [10]
DŁUGIE ULICE [8]
JAK MYŚLISZ ? [11]
CZEREMCHY [3]
ZAMKNIĘTE PRZYCH. [20]
POMAGAJMY [5]
WYSYPISKO [6]
PIERWSZY ŚNIEG [8]
NASZA POCZTA [10]
ŚWIĘTA [1]
MĘCZENIE KARPIA [5]
PRZEJAŻDŻKA ... [5]
PRZYSTANEK [5]
SZLACHETNA PACZKA [2]
WYPADEK NA DK94 [9]
PO KOTŁOWNI [1]
Z GWOŹDZIAMI [10]
MOSTEK NA DRAMIE cz2 [5]
DWA POŻARY [3]
MOSTEK NA DRAMIE [14]
NOWY RADIOWÓZ [8]
OBOK CARREFOURA'a [6]
PO WYBORACH [2]
WYPADEK NA WP [9]
GWIAZDA FILMOWA [3]

Szukaj:

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25/01/2015 21:08:30
Jedyny plus to kierowcy wracający tak jak ja jechali rozsądnie, pomalutku i w odstępach. Ale sami wiecie zawsze się znajdzie jedna czarna owca... szalony1


25/01/2015 21:07:18
Ja wszystko rozumiem, ale wracałem przed 20-tą z Gliwic i przed Orlenem na zjeździe było po prostu ślisko. No sypie cały czas, w nocy to zamarznie i co wtedy Frown


25/01/2015 19:07:46
Ok,ulice powiedzmy,ze jako tako odsniezone,ale caly ten syf z ulicy wedruje na chodniki/Nie da sie tego inaczej zrobic Angry


25/01/2015 18:29:25
Ciekawe czy Radni coś zaradzą na ten tor przeszkód między dziurskami Angry


25/01/2015 18:28:32
Ja narzekam na dziurska w jezdni i koleiny. Do tego chyba się nigdy nie doczekamy wymiany płyt na asfalt przy ul. Stefana Batorego nie wspominając już o dziurach wyjeżdżając z ul. Lompy na ul. Batoreg


25/01/2015 17:05:16
nie wiem na co nażekacie na odsnieżanie od wczoraj widze co chwile pług z posypywarka co sypie


25/01/2015 16:01:30
Z tego co wiem to jest jakiś Wydział Komunalny u nas. Tam byś się musiał zapytać.


25/01/2015 15:40:49
a po roztopach będziemy wpadać w dziury a tak przynajmniej śnieg je przykrył. Kto odpowiada w naszym UM za stan dróg? Po Wojska Polskiego i Szopena to już jazda jak po wybojach.


25/01/2015 14:10:37
Ale tu nie chodzi o jazdy tylko o to że jak piaskarka z pługiem przejedzie to zaraz to śnieg zasypie. Musiałaby co minutę przez daną drogę jechać.


25/01/2015 14:09:20
Raczej tu nie chodzi o kwestię zapasów. Podejrzewam że teraz płacą za każdy odśnieżony metr drogi więc każda jazda kotszuje


25/01/2015 12:53:34
Niech odśnieżają i posypują solą na bieżąco, a nie czekają aż nawali 30 cm, potem samochody to ubiją a przy lekkim mrozie ślizgawka gotowa. Zimy nie było więc zapasy są Angry


25/01/2015 12:34:20
MIKE40 na razie ciągle sypie śnieg więc jeśli chodzi o główne drogi to odśnieżanie jest utrudnione


25/01/2015 11:39:26
Do Pyskowic wróciła zima, no i nasze służby jak zwykle zaskoczyła Frown.Główne ulice są słabo odśnieżone o ile wogóle Shock, a boczne no cóż szalony1


25/01/2015 02:43:14
To się robi na Toy Tubie, najpierw film wrzycasz a potem przycinasz.


24/01/2015 23:47:47
Mam filmik z TIR-ami jak wyjeżdżają z wysypiska. Ma ktoś programik do wycięcia tego fragmentu z filmu


24/01/2015 13:13:17
System będzie zamontowany na drodze krajowej 94 w Pyskowicach a nie wojewódzkiej 901 to jest projekt krajowy a nie wojewódzki Oczko będzie kolo orlena.


23/01/2015 20:24:52
Koło Biedronki (skrzyżowanie Powstańców z obwodnicą) też powinno być rondo byle nie takie jak koło Schenkera. Tańsze i bezpieczniejsze niż światła, kamery...


23/01/2015 17:39:13
Przy Orlenie powinno być rondo. Tak samo koło liceum. Rybnik ma ich mnóstwo i nie narzekają.


23/01/2015 16:01:28
do romekcz: system będzie zamontowany przy szkole nr. 6 oraz w czechowicach. narazie na testy. wiem to bo nasza Firma zaprojektowala ten system.pozdrawiam


23/01/2015 07:25:46
http://moto.onet..
..etle/k1csy
Obstawiam skrzyżowanie przy ORLENIE

Wygenerowano w sekund: 0.25 11,923,090 Unikalnych wizyt