17/04/2014 23:36:28


- STRAZ MIEJSKA I POLICJA
- NASZ BURMISTRZ ..........
- "STARY PARK" CO TAM ?
- PYSKOWICKI SZPITAL !!!
- OKREG WYBORCZY NR 10
- OKREG WYBORCZY NR 2
- CZEGO BRAKUJE W ........
Rynek naszego miasta :


Jak budowano Netto :

Inwestycje z lotu ptaka w Pyskowicach. W ostatnich latach wokół Pyskowic gołym okiem - przejazdem widać wiele powstałych nowych i nowszych inwestycji - [NEW]

Jak budowano LIDL :Nawigacja
· KONTAKT Z NAMI
· FORUM

· PZW PYSKOWICE

· [ PO POLKONIE ]
· [ DNI PYSKOWIC 2010 ]
· [ DNI PYSKOWIC 2009 ]
· [ W ROWIE ]
· [ KONIEC SKANSENU ? ]
· [ REMONT DLA ? ]
· [ OSTATNI TAXIarz ]
· [ SPALONY W KAMIEŃCU ]
· [ KAMIEŃ STOI ]
· [ OBWODNICA ]
· [ NOWY RYNEK ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 08 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 09 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 10 ]
· [ PYSKOWICKI LASEK ]
· [ ASFALTOWANIE RYNKU ]
· [ CHOPINA CZY SZOPENA ]
· [ KONKURSY FOTO ]
Ostatnie artykuły
· MISTRZOSTWA POLICJI ...
· POSKA DLA WSZYSTKICH
· GLIWICKIE DRUŻYNY W...
· WYWIAD Z KOMENDANTEM
· ORLIK W PYSKOWICACH


BURZE TERAZ W POLSCE
Mapa burzowa Polski

Pyskowice - obiektywem Andrzeja.

+1
+17°
+
Pyskowice
Pitek, 18
Sobota   +21° +
Niedziela   +26° +13°
Poniedziaek   +25° +14°
Wtorek   +22° +10°
roda   +21° +13°
Czwartek   +24° +13°


POŻAR PUSTOSTANU
PYSKOWICE 15.04.2014 POŻAR PUSTOSTANU - AKCJA GAŚNICZA

W niedziele, 13.04 około godziny 13.00 doszło do pożaru śmieci zalegających w pustostanie pozostałym po składzie węgla na placu między ulicami Ogrodową i Sikorskiego (przy torach kolejowych). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Pyskowice, GBA Renault Midlum oraz GCBA Scania P380. Po przyjeździe na miejsce strażacy przy użyciu szybkiego natarcia z GBA rozpoczęli gaszenie pożaru. Ze względu na duże zadymienie konieczne było użycie Aparatu Ochrony Dróg Oddechowych. W późniejszej fazie działań rozpoczęto tankowanie wody z GCBA do GBA. Po ugaszeniu ognia wszystkie śmieci zostały dokładnie "przelane", aby wykluczyć ponowny wybuch pożaru. Na miejscu był też partol policji z KP Pyskowice. - Info i foto Z.A. - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIK !


OSIEDLOWE DZIURY
PYSKOWICE 14.04.2014 ZMORA OSIEDLOWYCH ULICZEK ...

Generalnie problem dotyczy mieszkańców danego osiedla, czyli dojeżdżających na miejsce postoju pod domem. Na osiedla wjeżdżają kurierzy, członkowie rodzin, odwiedzający nas. Stan wewnętrznych dróg w wielu miejscach jest fatalny na co zwracają nam mieszkańcy bocznych uliczek Traugutta (i nie tylko) ? czasem człowiek wstydzi się jakimi dziurami jedzie się do niego. Główne ciągi komunikacyjne są jeszcze jakoś łatane, choć pozostawia to wiele do życzenia. Prosimy o zainteresowanie się Radnych w swoich okręgach stanem uliczek osiedlowych.

TEREN WYRÓWNANY
PYSKOWICE 05.04.2014 I CO TERAZ, JAKIEŚ POMYSŁY ?

"Nowy Dworzec" przeszedł oficjalnie do historii. Zasypane ziemią zejście na perony otwiera nowe możliwości. Zachęcamy do spaceru i przyjrzenia się "póki nie zarośnie" temu miejscu. Nie jeden z nas ma na pewno pomysł na zagospodarowanie tego miejsca.

ŁATANIE
PYSKOWICE 27.03.2014 CZĄSTKOWE REMONTY DRÓG.

Jedna z nowszych technologii remontu cząstkowego drogi (w naszym mieście). Pogoda sprzyja, a dziur ci u nas dostatek. Wierzymy, że taka machina obleci wszystkie i może zajrzy na niejedno podwórko. Naprawa niektórych ubytków nie wymaga specjalnej reklamy, ale jeśli to pomoże to prosimy o zwrócenie uwagi na skrzyżowanie obok Liceum ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego / Wyzwolenia.

WYPALANIE TRAW
PYSKOWICE 23.03.2014 WYPALANIE - PODPALANIE TRAW.

Wczoraj około godz. 15.30 miał miejsce pożar traw między ulicą Zieloną a Czeremchy. Zauważony pożar w początkowej fazie i mimo bezzwłocznego zawiadomienia Straży Pożarnej (wysłano dwa zastępy) pożar objął duży obszar i w REALNY SPOSÓB zagroził zabudowaniom przy ul. Zielonej. Z powodu wiatru ogień bardzo szybko przemieścił się w bezpośrednie pobliże zabudowań i tylko dzięki przyjazdowi strażaków oraz pracy mieszkańców którzy na własny koszt koszą tereny miejskie nie doszło do niebezpiecznej sytuacji.No właśnie, chodzi o tereny miejskie. Rozmawiałem z mieszkańcami ul. Zielonej, którzy opowiadali o swoich wieloletnich staraniach o wykoszenie niebezpiecznych traw. - "Kupcie sobie kosę i koście jak nie macie kasy na paliwo do kosiarki" - tak miała brzmieć odpowiedź urzędniczki UM w Pyskowicach na prośby mieszkańców. Również dyżurny SM w rozmowie telefonicznej powiedział, że odbierał już wcześniej zgłoszenia na temat zagrożenia pożarowego, zaniedbania tego terenu, itp., ale jak wyjaśnił Straż Miejska nie ma narzędzi prawnych do załatwienia tej sprawy. Jedyne Co możemy zrobić to pisać informacje na temat tych skarg do odpowiedniego wydziału UM- wyjaśnił funkcjonariusz.

Tak więc w imieniu mieszkańców przyłączam się do prośby mieszkańców i apeluje do władz naszego miasta o zajęcie się problemami jakimi są z całą pewnością są zaniedbane tereny zielone należące do UM, bo te niepozorne "chaszcze" mogą rzeczywiście być bardzo groźne. /info i foto Z.A.

POŻAR NA WYSYPISKU
PYSKOWICE 21.03.2014 KOLEJNY POŻAR NA WYSYPISKU ŚMICI.

Dziś, tj. 21.03.2014r. o godz. 2.16 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze na wysypisku śmieci w Pyskowicach. Na miejsce najpierw wyjechały dwa wozy ratowniczo- gaśnicze z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Pyskowicach. W dalszej części działań na miejsce wezwano kolejne zastępy, m.in. OSP Toszek, OSP Wilkowiczki, OSP Słupsko, OSP Wielowieś, OSP Ciochowice. Na miejscu był też Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach mł. bryg. Marian Matejczyk oraz oficer operacyjny miasta Gliwic. Działania polegały na przelewaniu wodą i przekopywaniu za pomocą koparek obszaru objętego pożarem, który w znacznej części ukryty był w głębi stosu odpadów. Działania zakończyły się około godziny 13.00.Dzisiejsze działania to już trzeci dzień w tym tygodniu, kiedy strażacy pracują na naszym wysypisku. Z informacji przekazanych przez Rzecznika Prasowego KM PSP w Gliwicach mł. Bryg. Dariusza Mrówkę wynika, że w poniedziałek przez ponad 6 godzin 11 zastępów walczyło z pożarem odpadów. Dzień później 3 zastępy przez 3 godziny pracowały przy kolejnym pożarze śmieci (warto przypomnieć, że we wtorek przez większość dnia padał deszcz) i dzisiaj znów 11 zastępów strażaków gasi zarzewia pożaru na wysypisku (około 11 godzin).

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Jak powiedział Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach mł. Bryg. Marian Matejczyk przyczyną wybuchu pierwszego, poniedziałkowego pożaru mogło być podpalenie, samozapłon lub zaprószenie ognia poprzez przywiezienie przez śmieciarki czegoś, co wywołało pożar. Na chwilę obecną należy brać pod uwagę wszystkie te przyczyny- dodał bryg. Matejczyk. Komendant powiedział też, że nie można łączyć tych trzech pożarów w jeden. Za każdym razem przed zakończeniem działań ratownicy upewniali się, że wszystkie możliwe zarzewia ognia zostały wykryte i zgaszone, jednak w przypadku pożaru śmieci jest to bardzo trudne ze względu na to, że śmieci są ułożone w warstwach i tworzą niemali pionową ścianę o wysokości około 10m, co przy silnym wietrze powoduje, ze pożar początkowo obejmujący wierzchnią warstwę odpadów szybko przemieszcza się w głąb ?ukrywając? się i uniemożliwiając wykrycie wszystkich zarzewi- wyjaśnił bryg. Matejczyk. Dzięki pomocy pracowników wysypiska, którzy koparkami przerzucając śmieci w obszarze, który może być jeszcze objęty pożarem umożliwiają strażakom dogłębne "przelanie" pożarzyska wszyscy mają nadzieję, że dzisiejsze działania definitywnie zakończą akcję na wysypisku i więcej nie będzie konieczności interwencji w tym temacie.

Podczas rozmowy przedstawicieli PSP i zarządcy wysypiska zostały podjęte decyzje, które mają zapobiec kolejnym pożarom w tym rejonie. Jak wyjaśnił kierownik firmy EKOFOL II S.A., która zarządza naszym wysypiskiem wszelkie kroki, które należy podjąć, aby poprawić bezpieczeństwo przeciwpożarowe są niejako obciążone biurokracją. Problem polega na tym, że firma EKOFOL II jest zarządcą terenu, ale faktyczne prace wykonują tam liczne firmy zatrudnione jako podwykonawcy, a ?wyżej? są instytucje i fundusze odpowiadające za ochronę środowiska. Oznacza to że np. aby przesypać część śmieci tak, aby zlikwidować problematyczną ścianę śmieci firma, która wykonuje prace ciężkim sprzętem musi stworzyć kosztorys pracy, który musi przejść przez kilka ?rąk?, aby można było podjąć jakiekolwiek prace. Całe te procedury bardzo utrudniają bezpieczne prowadzenie gospodarki odpadami.

Na koniec pragnę sprostować informację podaną w reportażu z poniedziałkowych działań gaśniczych. Po rozmowie z zarządcą wysypiska okazało się, że na terenie wysypiska istnieje sprawna sieć hydrantów ppoż. Sęk w tym, że woda doprowadzana jest z miasta siecią rurami azbestowo - cementowymi przez co wydajność systemu jest zdecydowania za mała, aby dostarczać wodę przy działaniach gaśniczych na taką skalę. Po poniedziałkowych działaniach zarządca wysypiska został wezwany do Straży Miejskiej celem złożenia wyjaśnień odnośnie bezpieczeństwa ppoż. wysypiska. Po sprawdzeniu wszystkich dokumentów nie wykryto większych nieprawidłowości. Za podanie błędnych informacji przepraszam. /Info i foto Z.A. - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIK !

NOWE GABINETY
PYSKOWICE 21.03.2014 INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA.

Na ul. Armii Krajowej obok apteki utworzona zostanie Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska. Gabinety wyposażone są w poczekalnie, monitoring, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dostepny jest również Internet WiFi. Czekamy na otwarcie.


Ostatnio komentowane
OSIEDLOWE DZIURY [1]
TEREN WYRÓWNANY [5]
ŁATANIE [4]
WYPALANIE TRAW [22]
POŻAR WYSYPISKA [4]
GOŁĘBIE [4]
DEBATA [9]
JAK ŻYWIEC [1]
ILUMINACJA [9]
PRZY KRZAKACH [1]
ZASYPUJĄ [5]
CENNY SKRÓT [10]
OFIAROM HOLOCAUSTU [8]
DROGA DOJAZDOWA [2]
PYSKOWICKI MŁYN [9]
TOSZECKA/CZOŁGOWA [7]
ROSSMANN LOT [2]
DAJ SIĘ ZOBACZYĆ [2]
GÓRY OPAWSKIE [2]
ŚWIĄTECZNE OZDOBY [1]
WIEJE [3]
MOBILNIE W PC [3]
SCHODKI I PODJAZD [3]
ELEWACJA POCZTY [4]
SCHODY DO LIDLA [2]

Szukaj:

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasłoShoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17/04/2014 19:40:51
Zachęcamy do zobaczenia kilku zdjęć z dzisiaj... http://pokoloko.p.
..pyskowice/


17/04/2014 08:32:05
Na stanowiska magazynierów rekrutacja podobno ruszy w czerwcu.


16/04/2014 19:39:53
oferty do rossmanna w ilości 5 sztuk widnieją od 7 marca Oczko


16/04/2014 17:31:41
Rozpoczęto nabór na stanowiska do centrum logistycznego Rossmann potrzebnych jest aż....... UWAGA, 5 osób.


15/04/2014 16:35:54
no i na szczęście przetarg wygrała firma z Pyskowic - więc pieniądze zostaną w budżecie miasta. Bo jak mówi przysłowie " z pustego i Salomon nie naleje"


15/04/2014 16:32:22
Miasto zaoszczędziło na akcji zimowej - to i przetarg na zieleń odbył się dużo wcześniej niż w roku ubiegłym


15/04/2014 10:51:17
Pierwsze prace już się zaczęły. Ale nie mają szczęścia do pogody Smile https://www.youtu.
..VeRL1R1yos


15/04/2014 07:36:59
wkrótce UM sie obudzi . wybory idą !!!!! więc wjada do nas kosiarze i szpece od zieleni z samej Holandii.


15/04/2014 07:29:17
Tereny zielone znowu widac zaniedbane beda w tym roku. Miasto zaczyna wygladac koszmarnie z dnia na dzien coraz gorzej nie ma kto zadbac o to ... UM ma to w d... ?


14/04/2014 22:53:03
alumtech-producent
(rolety zewnętrzne,bramy,
moskitiery) Paczyna polecam


14/04/2014 22:50:25
http://alumtech.pl
/


14/04/2014 08:44:49
Lepiej chyba kupić używanego w salonie. Może trochę drożej ale przynajmniej kota w worku z całym bagażnikiem niespodzianek nie kupujesz... Cool


13/04/2014 21:17:37
Z tamtym komisem często zdarzały się tego typu problemy - zgadzam się, że lepiej go omijać.


13/04/2014 17:40:00
Przygotowany do rejestracji, opłacony tylko zapomniano napisać, że kupujący płaci 500 zł za recykling. Omijajcie ten komis z daleka.


13/04/2014 17:31:45
Nie wymaga wkładu finansowego tylko w zawieszeniu coś strasznie tłucze, pod dywanikiem od strony pasażera stoi woda...


13/04/2014 17:30:30
W ogłoszeniu na otomoto.pl pisze, że auto miało jednego właściciela. Pierwsze rejestracja w Hamburgu na firmę, druga na Bawarii - osoba prywatna. Alufelgi są stalowe. Nie wymaga wkładu finansowego tyl


13/04/2014 11:58:51
Też chętnie bym się dowiedziała Pfft


13/04/2014 10:50:05
Myślę że wszyscy by chcieli wiedzieć Smile


13/04/2014 09:00:40
Wysłałem wiadomość prywatną.


12/04/2014 21:57:17
Franciszek 143- jeżeli już poruszyłeś temat komisu to napisz konkretnie dlaczego należy go unikać

Wygenerowano w sekund: 0.19 7,612,929 Unikalnych wizyt