24/05/2015 21:01:34


- POPULARNE TEMATY !! :
- WYSYPISKO DZIALA ? !!!
- ZIELEN W PYSKOWICACH
- WYZWANIA DLA WLADZY
- POWINNA WIEDZIEC ......Rynek naszego miasta :


Jak budowano Netto :Inwestycje z lotu ptaka

Jak budowano LIDL :Nawigacja
· KONTAKT Z NAMI
· FORUM

· PZW PYSKOWICE

· [ PO POLKONIE ]
· [ DNI PYSKOWIC 2010 ]
· [ DNI PYSKOWIC 2009 ]
· [ W ROWIE ]
· [ KONIEC SKANSENU ? ]
· [ REMONT DLA ? ]
· [ OSTATNI TAXIarz ]
· [ SPALONY W KAMIEŃCU ]
· [ KAMIEŃ STOI ]
· [ OBWODNICA ]
· [ NOWY RYNEK ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 08 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 09 ]
· [ ZLOT MOTOCYKLI 10 ]
· [ PYSKOWICKI LASEK ]
· [ ASFALTOWANIE RYNKU ]
· [ CHOPINA CZY SZOPENA ]
· [ KONKURSY FOTO ]
Ostatnie artykuły
· POŻAR W TOSZKU
· MISTRZOSTWA POLICJI ...
· POSKA DLA WSZYSTKICH
· GLIWICKIE DRUŻYNY W...
· WYWIAD Z KOMENDANTEM
BURZE TERAZ W POLSCE
Mapa burzowa Polski

Pyskowice - obiektywem Andrzeja.

+1
+17°
+
Pyskowice
Pitek, 18
Sobota   +21° +
Niedziela   +26° +13°
Poniedziaek   +25° +14°
Wtorek   +22° +10°
roda   +21° +13°
Czwartek   +24° +13°
CZOŁGOWA/STRZEL.
PYSKOWICE 22.05. CZOŁGOWA / STRZELCÓW BYTOMSKICH

Skrzyżowanie ulic Strzelców Bytomskich i Czołgowej w Czechowicach jest na pewno doskonale znane nam wszystkim, a szczególnie tym, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w rejon Łabęd czy KSSE. Wszyscy wiedzą też, że właśnie to skrzyżowanie jest jednym z najniebezpieczniejszych w regionie. Często wspomina się na przykład kwestię skrzyżowania przy naszym liceum, gdzie często dochodzi do kolizji. Na uwagę zasługuje jednak to z pozoru zwykłe, proste skrzyżowanie kilka kilometrów od naszego miasta. Nie wiedzieć dlaczego to właśnie tam kilka razy w roku dochodzi do poważnych wypadków, które regularnie wiążą się z poważnymi urazami uczestników, a czasem niestety kończą się wyjątkowo tragicznie, tzn. śmiercią człowieka. Nie trzeba sięgać daleko w przeszłość, aby znaleźć kilka wyjątkowo niebezpiecznych zdarzeń w tym miejscu:20 marca 2008r.- kierowca TIRa, który nie zatrzymał się na STOPie staranował ambulans jadący na sygnale- zginął kierowca karetki, pasażerka- ratowniczka została ranna.

12 grudnia 2014r.- Kierujący Oplem Frontiera, który nie zatrzymał się na STOPie doprowadził do zderzenia z Fiatem Seicento. 67- letni kierowca doznał potłuczeń, a 63-letnia pasażerka doznała poważnego urazu głowy.

11 luty 2015r.- kierowca TIRa, który nie zatrzymał się na STOPie wymusił pierwszeństwo na autobusie miejskim, którym jechało 25 osób, w wyniku wypadku autobus uderzył w naczepę. W wyniku zderzenia autobus został zniszczony, a 7 osób zostało rannych w tym jedna ciężko.

12 marca 2015r.- Kierowca ciężarówki, który nie zatrzymał na STOPie doprowadził do zderzenia z Hyundaiem. 65 i 60-cio letni pasażerowie z ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala.

7 maja 2015r.- kierowca TIRa, który nie zatrzymał się na STOPie wymusił pierwszeństwo czym doprowadził do zderzenia bocznego z Foredm Fiestą, którą podróżowała 42-letnia kobieta wraz z dwójką swoich dzieci (8 i 9lat). W wyniku wypadku Kierująca poniosła śmierć na miejscu, 9-letnia dziewczynka w stanie krytycznym została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Katowicach, a 8-letni chłopczyk przewieziony w stanie ogólnym dobrym do szpitala.

Te kilka przykładów wyjątkowo tragicznie przedstawiają tragiczną historię. Jak widać, znakomita większość wypadków spowodowana jest brawurą kierowców ciężarówek, którzy ignorują znak STOP i przecinają ul. Strzelców Bytomskich bez zatrzymania. Ostatni z wypadków okazał się wyjątkowo tragiczny dla naszego miasta, ale nie tylko. Zginęła Pani doktor Hanna Smolik- Ziemniak. Znany wszystkim lekarz pierwszego kontaktu, założycielka i pracownica hospicjum i wspaniały człowiek. Powód wypadku był taki sam jak poprzednio.

Tego wypadku, jak i poprzednich dało się uniknąć, poprzez wprowadzenie zmiany organizacji ruchu i/lub dodatkowych środków zmuszających do respektowania przepisów. Już w 2010 roku Zarząd Dróg Miejskich deklarował, że w tym miejscu powstanie rondo, przebudowane miało być również skrzyżowanie Czołgowa/Toszecka. Jak można przeczytać w artykule portalu na www.24gliwice.pl z 11maja 2010, "Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich - na pewno nie w tym roku. Przede wszystkim ze względu na trwającą modernizację ulicy Głównej i konieczność wprowadzenia objazdów. Prawdopodobny termin to wiosna przyszłego roku. Z kolei, nowe rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Czołgowej z ul. Strzelców Bytomskich są dopiero na etapie koncepcji. W tym miejscu planowane jest wprowadzenie ronda. To rozwiązanie niezbyt kosztowne, a jednocześnie rozwiązujące problem. Koncepcja wraz z kosztorysem takiego przedsięwzięcia ma być gotowa jeszcze w tym roku."

W tym samym artykule wspomniany jest jeszcze remont wiaduktu na ul. Jagodowej. Niestety, wiadukt wymieniono, wyspy w rejonie kąpieliska w Czechowicach powstały, chodnik na ul. Nad Łąkami powstaje, a na Czołgowej nadal giną ludzi... Tuż po wypadku z 7 maja skierowałem zapytanie w tej sprawie do Prezydenta Miasta Gliwice, p. Zygmunta Frankiewicza. Odpowiedź jaką otrzymałem opierała się na tym, że to wina kierowców, a nie miasta. Na końcu znalazło się zapewnienie, które cytuję: "W najbliższym czasie zostaną wprowadzone jeszcze dodatkowe rozwiązania mające "zmusić" kierowców do przestrzegania znaku STOP - pulsujące światła z detekcją (z detekcją, żeby nie spowszedniały), spowalniacze ruchu dozwolone na tej kategorii drogach. To jednak, czy będą one skuteczne zależy przede wszystkim od użytkowników drogi, a nie od jej zarządcy. Nie zrezygnowano także z budowy ronda. - List podpisał pan Marek Jarzębowski rzecznik prasowy Prezydenta Gliwic.

Tak więc temat ronda wydaje się odległy tak samo jak w 2010r., pozostaje wiara, że zapewnienie pana Prezydenta wreszcie znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości i apel do wszystkich, którzy tamtędy jeżdżą o zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu (sam zwalniam do bardzo małej prędkości, aby w razie czego móc uniknąć zderzenia) oraz o nie lekceważenie kierowców którzy na naszych oczach łamią tam przepisy. Coraz więcej z nas ma w aucie wideorejestrator. Nie bójmy się wysyłać nagrań wykroczeń na Policje, to nie donosicielstwo, to ratowanie życie. A nawet jeśli nie mamy kamery, a jesteśmy świadkami wykroczenia- zgłośmy to Policji na nr. 997. Wystarczy podać numery rejestracyjne samochodu i/lub naczepy. Nawet jeśli kierowca uniknie odpowiedzialności to po pierwsze wywrze to presję na Policji, aby mieć na uwadze to miejsce, a po drugie kierowca, którego zatrzyma patrol policji i powie mu, że został przyłapany przez świadka na popełnieniu takiego wykroczenia w takim miejscu może w przyszłości będzie miał na uwadze to, że stał się potencjalnym mordercą i będzie "zauważał" znak STOP. / Zygmunt Andrusiak, wPyskowicach.pl

JORDANOWSKI
PYSKOWICE 18.05.2015 PIĘĆ LAT JORDANOWSKIEGO

W tym roku w sierpniu mija pięć lat od powstania ogródka jordanowskiego. Miłe zaskoczenie po małym przeglądzie. Urządzenia w dobrym stanie, czysto, roślinność zadbana - zachęcamy ! Jakieś uwagi ? Komentujcie.

AUDI W DRAMIE
PYSKOWICE 16.05.2015 SAMOCHÓD W DRAMIE ul. Gliwicka

14 maja w godzinach wieczornych, miał miejsce poważny wypadek na ulicy Gliwickiej w Pyskowicach. Z informacji zebranych na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, jadąc od strony Gliwic, znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Tuż przed skrzyżowaniem ulic Gliwickiej i Wrzosowej zjechał do przydrożnego rowu, przejechał nim kilka metrów z bardzo dużą prędkością, uderzył w przepust i wzbił się w powietrze. Kierowca wypadł z samochodu a pojazd spadł na barierki mostu nad rzeką Dramą a następnie wpadł do niej lądując na dachu. Rannego kierowcę w ciężkim stanie zabrało do szpitala Pogotowie Ratunkowe. W rozsypanych częściach samochodu znaleziono rzeczy należące do kobiety przez co było podejrzenie, że w pojeździe lub gdzieś w pobliżu znajduje się pasażerka. Na szczęście po przeszukaniu terenu przez strażaków i policjantów wykluczono taką możliwość.

Wskaźnik prędkości w pojeździe zatrzymał się na 180km/h! Pojawiły się również informacje, że kierowca mógł być pijany lub pod wpływem innych środków niedozwolonych.

Przypominamy, że informacje te są niepotwierdzone i mogą ostatecznie się różnić od tych, które poda policja po zakończeniu dochodzenia. Na czas trwania działań służb ruch odbywał się wahadłowo. / Info i zdjęcia: Przemek Gołąbek

NA CZERWONYM
PYSKOWICE 15.05.2015 STOP POTENCJALNYM MORDERCOM

Wiem, wiem, to tylko czerwone światło (skrzyżowanie z ul. Nad Łąkami). To tylko młody 19-20 letni kierowca wiozący w samochodzie 3 młode dziewczyny 17-18 lat. Jechali z Pyskowic - na ul. Wojska Polskiego ok 90 km/h, potem próba wyprzedzania na ul. Wyzwolenia PRAWĄ STRONĄ chcąc wykorzystać zatoczkę autobusową (na wysokości warsztatu Kudera), niestety nie udało się, wyprzedził za moment na wysokości Liceum (cały czas jadąc w stronę Gliwic) prawie ocierając się o rowerzystę. Jeden z efektów jazdy (przesłany do redakcji) zostaje zamieszczony nie po to by bawić się w Policjantów, ale po to by kolejny raz powiedzieć STOP PIRATOM DROGOWYM ! - by chociaż próbować hamować ostatnio narastającą falę wypadków w których giną bezsensownie ludzie. Info : Redzio.

CHODNIK NAD ŁĄKAMI
PYSKOWICE 11.05.2015 CHODNIK NAD ŁĄKAMI - GLIWICE

Wielu z nas jeździ tamtędy do pracy (lub w innych celach) i z pewnością spotkało się z maszerującym pieszym po ul. Nad Łąkami. O zmroku, bez odblasków mimo latarni są kłopoty z zobaczeniem takiej osoby. Problem zaczyna już być historią, właśnie kończą budowę chodnika przy najbardziej niebezpiecznym odcinku, a ciągnie się on aż hen od ul. Grzybowej.

WYPADEK CZOŁGOWA
PYSKOWICE 07.05.2015 TRAGEDIA CZOŁGOWA/STRZELCÓW

W godzinach porannych przed godz. 8.00 jadąc w stronę Gliwic ulicą Strzelców Bytomskich na skrzyżowaniu z ul. Czołgową doszło do tragicznego wypadku. Pomimo usilnych starań reanimacji jadącego w stronę Pyskowic do pracy lekarza, oraz przybyłych służb medycznych nie udało się uratować kierowcy. Była nim młoda lekarka, kobieta, córka w ciężkim stanie została zabrana helikopterem LPR, a syn przebywa w szpitalu w stanie ogólnym dobrym. Powodem było nie zatrzymanie się kierowcy TIRa przed znakiem STOP na ul. Czołgowej. Foto : Czytelnik.

KOSZENIE
PYSKOWICE 07.05.2015 TRADYCYJNIE CZY SPALINOWO ?

Kto pamięta czasy gdy nie było słychać podkaszarek, kosiarek na podwórkach, skwerach, między blokami ... Przyszedł pan wziął naostrzył kosę pomachał, pomachał (oczywiście nie ujmuję tu fachu i wprawy) trawę na kupki zgrabił, a gdy się ususzyło, przyszedł i zabrał. Nie wiem jak Wy, ale ja wróciłbym z chęcią do "cichych" czasów. Nie musiało to by być idealnie, ale bez tej całej młócki wydaję się o wiele taniej, eco-logiczniej, ciszej. Cóż wszystko w rękach naszej władzy by czasem już o już 6.00 (koniec ciszy nocnej) nie budził nas ryk spalinowych maszynek. Idziesz na parkink, a tam samochód zielony. Info i Foto : Redzio / (wPyskowicach.pl)

- WARTE NASZEJ UWAGI !Ostatnio komentowane
CZOŁGOWA/STRZEL. [3]
JORDANOWSKI [8]
AUDI W DRAMIE [4]
NA CZERWONYM [7]
CHODNIK NAD ŁĄKAMI [3]
KOSZENIE [8]
ZDARZENIA NA DW 901 [2]
OBCHODY 3 MAJ [4]
PLAC PO KOTŁOWNI [3]
WYJAZD [1]
POŻAR TRAW [3]
SEKUNDNIK [11]
OŚWIETLENIE ROWERU [2]
KOLEJNY WYPADEK [1]
WYPADEK 71 [8]
ZIMA JEST ! [5]
POWODY ZAMKNIĘCIA [2]
NIEMOC PYSKOWIC [7]
WYSYPISKO [6]
DROGA DO ROSSMANN [10]
DŁUGIE ULICE [8]
JAK MYŚLISZ ? [11]
CZEREMCHY [3]
ZAMKNIĘTE PRZYCH. [20]
POMAGAJMY [5]

Szukaj:

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

22/05/2015 20:09:51
billy nie przesadzaj lekka stłuczka była koło liceum


22/05/2015 13:53:12
Wypadek koło liceum dostawczak i osobówka


19/05/2015 21:16:55
hej .brakuje mi 12 naklejek z zabki na puzzle czy ma ktos a nie potrzebuje.z gory dziekuje


19/05/2015 20:27:52
Ale Nam komisariat pięknieje Smile


18/05/2015 17:33:20


18/05/2015 16:03:46
Wysłałem sms zolwik. Podejmę się dodatkowej pracy na weekendy/wakacje również. 662119559


18/05/2015 07:39:17
Praca przy zbiorze truskawek na obrzeżach Pyskowic. Więcej informacji pod numerem telefonu 607-625-565


16/05/2015 18:45:38
Poszukuję Pana do skoszenia trawy (najlepiej z własną kosą spalinową lub kosiarką spalinową ) dość wysokiej więcej info na priv


16/05/2015 18:36:05
Rynek Pyskowicki zazielenił się na dobre, ogródki zapraszają, ale to co wszystko pływa w naszej fontannie to katastrofa i to pod okiem kamer


15/05/2015 22:13:19
16.05.2015.Noc Muzeów w naszym Ratuszu na rynku,od 17 do 24....przygotowana
bardzo ciekawa wystawa

Wygenerowano w sekund: 0.26 13,805,429 Unikalnych wizyt